fbpx
  • Home

Omówienie rodzajów peelingu – wady i zalety

Omówienie rodzajów peelingu – wady i zalety

Złuszczanie naskórka jest jedną z podstawowych czynności, które mają na celu utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Stosowanie peelingów pomaga w walce z niedoskonałościami, starzeniem się skóry, a dodatkowo oczyszcza, odświeża i przygotowuje do wprowadzenia składników aktywnych do skóry.

Na rynku istnieją różne peelingi. Różnią się zasadą działania, konsystencją i zastosowaniem. Jedne można wykonywać samemu w domu, inne wykorzystuje się w salonach i gabinetach. Peelingi można podzielić na mechaniczne, chemiczne, enzymatyczne oraz ultradźwiękowe. Wszystkie peelingi mają wady i zalety, dlatego należy wybrać odpowiedni do swoich potrzeb. Wszystkie peelingi oprócz kawitacyjnego mogą uczulić (oprócz hipoalergicznych) i podrażnić skórę i strukturę włosa. 

Rodzaje peelingów:

Peelingi ziarniste to peelingi mechaniczne, które mogą podrażnić skórę wrażliwą i skórę problematyczną. Skóra normalna również nie lubi mechanicznego ścierania ze względu na nieuniknione, choćby minimalne, ale jednak podrażnienia. Dodatkowo peeling ziarnisty trzeba wypłukiwać z włosów, co jest uciążliwe szczególnie w przypadku włosów długich. Zaletą może być cena i małe pobudzenie mikrokrążenia ze względu na przymus masażu przy stosowaniu produktu, jednak przy regularnym stosowaniu przewyższy ona cenę jednorazowego zakupu CAVIO hairLover. Peelingi takie wahają się w cenach 20-70 zł w zależności, czy jest on testowanych dermatologicznie, od użytych materiałów i wypromowanej marki. Oczywiście na rynku są dostępne droższe wyroby jednak stosunek do ceny jest nieadekwatny.

WADY:

– Mogą zawierać silikony i SLS – potrzeba czytania etykiety.

– Granulki drażnią również włosy. 

– Któryś ze składników może uczulać.

– Może wystąpić problem z wypłukaniem granulek.

ZALETY:

– Ściera martwy naskórek.

– Delikatny mikromasaż.

– Prosty w użyciu

Peelingi enzymatyczne – najbezpieczniejsze i najdelikatniejsze wśród dostępnych peelingów, jednak nie radzą one sobie z grubą skórą, mocno przetłuszczającą się, skóra mocno łuszczącą się. Peeling enzymatyczny delikatnie rozpuszcza martwy naskórek i zanieczyszczenia. Przeznaczenie głownie do skóry bardzo wrażliwej. Często w swoim składnie zawierają SLS – potrzeba czytania składu. Mogą uczulać.

WADY: 

– Mogą zawierać silikony i SLS – potrzeba czytania etykiety.

– Żelowo-wodna konsystencja może drażnić również włosy. 

– Któryś ze składników może uczulać.

– Może mieć zbyt słabe działanie w wybranych przypadkach.

ZALETY:

– Delikatny.

– Łatwy w użyciu i przy spłukiwaniu.

Peelingi kwasowe – dobre peelingi, można wybrać stężenie kwasu i rodzaj kwasu w zależności od potrzeb. Istnieje jednak ryzyko poparzenia skóry. Najlepiej stosować profesjonalnie w salonach lub uważać przy samodzielnym stosowaniu. Istnieje również ryzyko podrażnienia i przesuszenia skóry. Istnieją również problemy z aplikacją. Peelingi kwasowe mogą być drogie (30-150 zł). Mogą uczulać i zawierać SLS – potrzeba czytania składu.

WADY:

– Ryzyko poparzenia skóry.

– Kwasy mogą drażnić również włosy. 

– Któryś ze składników może uczulać.

– Może mieć zbyt słabe/intensywne działanie w wybranych przypadkach, jeżeli kwas zostanie źle dobrany.

– Powinno trzymać się serii.

ZALETY:

– Wchodzi w głąb skóry.

– Dobrze peelinguje.

– Może pobudzać mikrokrążenie.

– W zależności od doboru kwasu może działać w wybrany sposób lub na konkretne problemy skórne.

Peeling kawitacyjny CAVIO hairLover

CAVIO hairLover posiada ochronę ze strony Urzędu Patentowego i jest przełomowe ze względu na eliminowanie problemów występujących wśród innych peelingów przeznaczonych do skóry głowy. Jego zastosowanie jest wyłącznie miejscowe – dotyczy tylko skóry głowy i nie podrażnia/uszkadza przy okazji włosów, co występuje w przypadku każdego innego peelingu.

Dodatkowo nie uczula (brak substancji chemicznych i naturalnych) – końcówka wykonana ze stali nierdzewnej.

Dokładnie oczyszcza i nie wysusza skóry.

Nie podrażnia i nie uszkadza skóry. Każdy ząbek CAVIO hairLover jest zaokrąglony i dokładnie wykończony. Ząbki ślizgają się po skórze, a złuszczenie następuje poprzez dynamiczne rozproszenie się cząsteczki wody. Bez potrzeby korzystania z dodatkowych kosmetyków. CAVIO jest do każdego rodzaju skóry. Nie zdarzy się problem złego doboru peelingu.

CAVIO hairLover mogą stosować osoby ze skórą naczyniową. Skóra naczyniowa jest wyjątkowa i należy dbać o nią w odpowiedni sposób, do czego CAVIO nada się idealnie.

CAVIO hairLover pobudza mikrokrążenie, jednak nie ma zagrożenia na uszkodzenie ścian naczynek – nie ma zagrożenia powstania tzw. „pajączków”. Dzięki lepszemu mikrokrążeniu substancje krążą i odżywiają cebulki włosów i skórę – skóra i włosy stają się zdrowsze. Efektem są włosy uniesione od nasady, lepszy porost, mniejsze wypadanie, eliminowanie swędzenia, oczyszczenie i odświeżenie poprzez usunięcie martwego naskórka i sebum, przygotowanie do wprowadzenia substancji odżywczych, przy serii zabiegów znika problem łupieżu

Jedynymi przeciwwskazaniami są metalowe elementy w ciele i na ciele człowieka (rozrusznik serca, metalowe zamienniki kości, etc.) Czasem dyskomfort może strawić tradycyjny aparat na zęby, jednak obecnie coraz rzadziej się go stosuje (np. nowa jakość Invisalign).

WADY:

– Przeciwwskazaniem są metalowe elementy w ciele

ZALETY:

– Nie uczula.

– Do każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej i naczyniowej.

– Do stosowanie w domu i salonie kosmetycznym.

– Znacząco pobudza mikrokrążenie.

– Dobrze złuszcza i oczyszcza skórę głowy i zarost.

– Łatwy i bezpieczny w użyciu.

Bonus:

Często również konsumenci decydują się na zastosowanie samej ampułki/maski/maseczki/hydrolatu/sprayu bądź innego produktu, jednak ich działanie jest nieporównywalne, jeżeli stosowane jest z peelingiem.

Wg naszego rankingu najlepiej wypada CAVIO hairLover do użytku domowego, natomiast do użytku profesjonalnego najbardziej sprawdzi się CAVIO hairLover oraz odpowiednio dobrany peeling kwasowy lub w wybranych przypadkach peeling enzymatyczny.